Mnoho firem v počáteční fázi využívá Excel, protože je to nejrychlejší a nejjednodušší způsob, který poskytuje dostatečnou svobodu a možnost přizpůsobení vašim potřebám bez nutnosti znalosti programování.

Excel má však určitá omezení, která nejsou dostačující pro efektivní a kvalitní řízení firem (pohodlná práce více uživatelů najednou, větší datová provázanost, funkce reagující na události i data, detailní řízení práv k jednotlivým modulům systému atd.). Doporučuji zvážit, zda pro vaši společnost a obor již neexistují hotová řešení, tzv. krabicový software, nebo zda je vhodnější vyvinout informační systém na míru vaší společnosti, který bude přesně odpovídat vašim procesům a potřebám bez omezení budoucího rozvoje nových funkcí, modulů nebo zavádění nových procesů.

Vývoj kvalitního informačního systému začíná analýzou, během které často dochází také k identifikaci oblastí, které je možné vylepšit a automatizovat, což přináší další efektivitu a produktivitu vaší firmě. Je důležité, aby nový informační systém na míru převzal ověřené funkce, nápady a výpočty z dosavadního Excelu, ale zároveň využil moderních technologií a principů řízení jako je třeba lean management.

Podívejte na naši casestudy, jak jsme vyvíjeli informační systém na míru pro advokátní kancelář a tím jsme jim usnadnil práci a umožnili růst produktivity a následně i obratu. Rádi pomůžeme i vám, pokud máte zájem o nový informační systém nebo jen konzultaci zdarma, neváhejte se na nás obrátit.

Ing. František Salava,
10 let business konzultant a analytik

Realizovali jsme projekty i pro tyto společnosti

Avandgarde Prague
Antenne Bayern
Rossum
DigiSmoothie
Česká spořitelna
VRbooster
MPSV ČR
Success Solutions
Czech Tourism

Máte zájem o nezávaznou konzultaci, nebo se chcete jen na něco zeptat?

Nenašli jste všechny potřebné informace?
Neváhejte nám zavolat nebo napsat, rádi vám poradíme!